Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Nowy Sącz

Myśliwi dzieciom

Wzorem ubiegłych lat, przedstawiciele Nowosądeckiego Okręgu PZŁ czynnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka 2022.
Tym razem Zarząd Okręgowy w Nowym Sączu oraz Koło Łowieckie „Głuszec” w Nowym Targu przygotowali atrakcje dla dzieci i młodzieży z Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krościenku nad Dunajcem.
Podczas małego, ogrodowego festynu, myśliwych reprezentowali Łowczy Okręgowy Kol. Bogusław Rataj oraz Kol. Teresa Setlak-Dula i Kol. Andrzej Klimczak z „Głuszca”.
Na podopiecznych ośrodka czekały różne smakołyki. Wśród nich były owoce, zdrowe desery, słodycze, napoje a nawet lokalnie wytwarzana pizza.
Dodatkowo każdy z wychowanków otrzymał prezent w postaci skrzata „Helpika” wykonanego przez Seniorów z Centrum Aktywnego Seniora z Mławy.
Najważniejszym jednak elementem spotkania były wspólne rozmowy i zabawy oraz śpiewy przy akompaniamencie instrumentów. Takie bycie ze sobą wywołało wiele pozytywnych emocji zarówno po stronie podopiecznych placówki jak też myśliwych.
Dzień Dziecka jest już za nami. Pozostały wspomnienia i motywacja do dalszej pomocy, bo przecież na myśliwych można zawsze liczyć.

Krzysztof Pyrdoł
rzecznik prasowy ZO PZŁ w Nowym Sączu

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱