Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Nowy Sącz

Myśliwi uczestniczą w Agropromocji

W dniach 10 i 11 września na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu odbyła się XXX Jubileuszowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2022 zorganizowana przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach przy współudziale Instytutu Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy w Balicach oraz Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W wydarzeniu wzięło udział 300 wystawców spośród producentów rolnych, przedsiębiorców i hodowców. Swoją liczną reprezentację miały instytucje działające na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich oraz twórcy ludowi i koła gospodyń wiejskich.
Dla podkreślenia wyjątkowości wydarzenia, część oficjalna poprzedzona została przez organizatorów uroczystą Mszą św. odprawioną na historycznym ołtarzu papieskim z 1999 r. (znajdującym się w obrębie DCP „Opoka”), zaś w samej uroczystości otwarcia wzięło udział wielu znamienitych gości.
Środowisko myśliwych reprezentowali: Członek Naczelnej Rady Łowieckiej – Kol. Roman Graj, Łowczy Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu – Kol. Bogusław Rataj oraz Członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Nowym Sączu – Kol. Tadeusz Zaremba. Ich udział podkreślał znaczenie łowiectwa w gospodarce narodowej oraz dawał możliwość tworzenia przyjaznego klimatu wokół spraw związanych z myślistwem. Był też dowodem dobrej współpracy podmiotów gospodarujących zasobami naturalnymi.
Ciekawym, myśliwskim akcentem wydarzenia, stały się fanfary sygnałów łowieckich rozpoczynające wystawę. Odegrane przez zespół sygnalistów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zrobiły duże wrażenie na słuchających.
Nowa lokalizacja wystawy daje wiele możliwości poszerzania oferty wystawienniczej i promocji. Jak zapowiedział Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj „za rok w pełni wykorzystamy te warunki i pokażemy różne aspekty łowiectwa”.
Czym myśliwi zaskoczą zwiedzających? Teraz to jeszcze niespodzianka, ale będzie smacznie i ciekawie. Zapraszamy na nasze stoisko podczas Agropromocji 2023.

Darz Bór!

Krzysztof Pyrdoł
rzecznik prasowy
ZO PZŁ w Nowym Sączu

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱