Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

ZAPROSZENIE II Targi Produktu Regionalnego i Górskiego Regionu Małopolska Dzikie Górskie Smaki 30-31 lipca br. Sromowce Wyżne

ZAPROSZENIE

Centrum Kultury Gminy Czorsztyn oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu zaprasza do udziału w II Targach Produktu Regionalnego i Górskiego Regionu Małopolska – Dzikie Górskie Smaki, organizowanych w dniach 30 – 31 lipca 2022 w Sromowcach Wyżnych. W związku z powyższym planujemy szereg wydarzeń promujących górskie tereny Małopolski.
Pierwszy dzień będzie poświęcony zagadnieniom związanym z przyrodą górską, ochroną
i gospodarowaniem jej zasobami naturalnymi przez Lasy Państwowe, Parki Narodowe, Polski Związek Łowiecki oraz inne organizacje rządowe i pozarządowe. Pragniemy zwrócić uwagę na kultywowanie polskiej kultury i tradycji łowieckiej, sięgającej do początków istnienia Państwa Polskiego, tradycji owczarstwa oraz kuchni regionalnej i myśliwskiej jako niematerialnego dziedzictwa kultury. W drugim dniu odbędzie się XXV Jubileuszowy Konkurs Potraw Regionalnych gminy Czorsztyn wraz z oprawą artystyczną i występami zespołów.
W związku z powyższym, zachęcamy szczególnie do wzięcia udziału w pierwszym dniu imprezy pro – ekologicznej „Las i woda – nasza górska przygoda,, wydarzenia, którego celem jest promocja: walorów krajoznawczo – turystycznych regionów górskich Małopolski, kultury i tradycji łowieckich oraz walorów smakowych i zdrowotnych potraw z jagnięciny, dziczyzny oraz wyrobów serowarskich. Miejsce imprezy: Stadion sportowy w Sromowcach Wyżnych – Gmina Czorsztyn – 30 – 31 lipca 2022 – godzina 14 :00.

CENTRUM KULTURY GMINY CZORSZTYN
Artur Majerczak

Z pozdrowieniem Darz Bór
ŁOWCZY OKRĘGOWY
Bogusław Rataj

Udostępnij
Twitter
WhatsApp